Friday, November 30, 2012

Контра - промоција 07.12.2012.


Промоција на првиот албум на Контра - "До кога вака?''

Ги покануваме сите наши најблиски, другари, другарки, пријатели, роднини, патриоти, неистомисленици како и цела контра банда, на промоцијата на нашиот првенец на 7-ми декември, во кафичот „Африка“ - Лептокарија.

Албумот содржи 10 поединечни песни, кои заедно се вклопуваат во една приказна насловена како „До кога вака?“

Цдеата промотивно ќе се продаваат по симболична цена од 200 денари.

Инаку, Контра е Ои!-Панк бенд од Скопје. Формиран е во првата половина на 2010 година и зад нас имаме неколку настапи во земјава!

„Секогаш сме контра банда, жедна за удар и жедна за правда, секогаш во првиот ред, со нашите луѓе полни со гнев!“ - Контра
 

Tuesday, November 27, 2012

01.12.2012. @ клуб КОД, Битола


Тотално Опуштање - Скопје
Кактус - Битола
Тhe Author - Охрид

01.12.2012. Клуб КОД - Битола. Старт: 21ч.
Влез: 100 ден. + конзумација!

Sunday, November 25, 2012

Disease - ...On the Battlefield... (2012)


D-Beat/Raw Punk бенд од Скопје. Прво ЕР издание со наслов "...On the Battlefield...". Наскоро се очекува и split со "Dishumanity" од Србија.

Monday, November 19, 2012

23.11.2012. Кино Вардар 1


Концертна промоција на новиот албум на „Лоши Деца“, „Борбата Продолжува“ во киното Вардар 1, во склоп на "Pin Music Conference". На концерот, покрај локалните бендови, ќе настапи и Oi!/StreetPunk бендот "Borovski Štakori" од Вуковар, Хрватска.
Влезот е слободен, а стартот е закажан за 21ч.

Monday, November 12, 2012

Контра - До Кога Вака? (промоција)


„Контра“ со промоција на својот D.I.Y. албум првенец со наслов „До Кога Вака?“, која ќе се оддржи на 07.12.2012. во кафе бар Африка (Лептокарија, Карпош 3) со почеток од 20:00ч. На промоцијата ќе може да се купи албумот по симболична цена од 200 денари.


Thursday, November 8, 2012

“Борбата продолжува” на Форум! 13.11.2012.


Оваа “Оi! Оi! pogo party” - промоција на Лоши Деца ќе се одржи во автентичниот дух на уличниот панк, на култната собирна локација која андерграунд публиката добро ја познава како „Форум“. Со промоцијата на нивниот втор албум на 13ти ноември, на коцките каде што започна борбата, ќе продолжи и забавата. За сите носталгични идејни бунтовници можеби „Коцка“ веќе ја снема, но има еден квадрат во градот кој сѐ уште верно се чува од овие “Лоши, Лоши Деца”.
Целиот текст, тука!

Wednesday, November 7, 2012

Тотално Опуштање - Вака треба да се (2012)


Четвртиот студиски албум на Тотално Опуштање, донесува лично видување на некои од нашите омилени песни и содржи 11 обработки од македонски бендови и автори, како и обработка на една песна од словенската група „Булдожер“ и руската група „Гражданска Оборона“. 

Track list:

1. Мајмун (Чоканче)
2. Секс, лаги и видео касети (Океан Пацифик)
3. Забранете ги утрата (Конкорд)
4. Миднајт каубој (Јаков Дренковски)
5. Дете со багаж (Армен и Безимени)
6. Песна за песот (Ласт ЕкспедиШн)
7. Знам (Црна Тачка)
8. Проста песна (Ноу Нејм Нејшн)
9. Просечна ноќ (Културно Уметнички Работници)
10. БУбаШвабе (Т.Б. Трачери)
11. Не грижи се стара (Булдожер)
12. Скопје (Александар Џамбазов, Бошко Смаќоски)
13. Всјо идет по плану (Гражданска Оборона)

Thursday, November 1, 2012