Tuesday, February 19, 2013

Argy Bargy @ Novi Sad (31.05. / 01.06.)


"Argy Bargy" во живо на "To be Punk Fest" во Нови Сад, Србија! Повеќе инфо овде!

Monday, February 18, 2013

Мортал Комбат - Рунда 2, Удри! (2013)


Новиот албум на „Мортал Комбат“ од Белград, можете да го симнете бесплатно на следниов ЛИНК!
Уживајте! ;)

Мортал Комбат спот (2013)Нов видео запис на белградксите „Мортал Комбат“ со песна од новиот албум насловен „Рунда 2, Удри!“.

Saturday, February 16, 2013

"Furion" промоција 22.02.2013На 22-ри Фебруари во бифето Фросина во Младинскиот Културен Центар премиерно ќе го слушаме албумот и ќе го гледаме првото видео на "Furion".
Промоцијата започнува во 20:30 часот и влезот ќе биде бесплатен.
Албумот ќе се продава промотивно по цена од 200 денари.

Wednesday, February 13, 2013

Perkele @ Загреб, Хрватска 13.04.2013


Шведските Oi!/PunkRock легенди "Perkele" повторно во Загреб! Ќе настапат заедно со локалните "Šank?!"-ери од Загреб и Hardcore бендот "Upset" од Забок.
Повеќе инфо за концерот, местото на оддржување, влезниците и нивно букирање можете да видите ОВДЕ!

Thursday, February 7, 2013

Прв Ред bandcamp


Деби албумот на „Прв Ред“ со наслов „Само Најсилните Преживуваат“, можете да го преслушате на следниов ЛИНК! Албумот во продажба се очекува да излезе оваа пролет, а бендот најавува и пролетна мини турнеја низ Македонија.

"Furion" деби албум 2013


Скопскиот, т.е. радишанскиот Thrash/Folk Metal бенд "Furion" со најава за нивниот деби албум "Thrashing Folks", кој ќе излезе во најбрзо време од страна на "Diehard Booking/Records". На промоцијата на албумот ќе се промовира и видео запис на песната "Queen of Thieves".

Preview за деби албумот: