Friday, May 20, 2011

Skullcrush - Skullcrush


Skullcrush е Thrash Metal група формирана во Битола, есента 2004. Формирана од двата гитаристи - Зоран Наумов и Кире Стојановски, како и басистот Јове Котевски, а подоцна им се приклучил и тапанарот Никола Димитровски. Со оваа постава групата одржала четири свирки, по што кон групата се приклучил петтиот член Дејан Милошески - Шизик, со што тој ја презел позицијата на вокал која дотогаш ја имал гитаристот Кире. Групата има најмногу влијанија од музиката на MetallicA, Slayer, Destruction, Kreator и сл. Првата свирка им била заедно со Hall of Sins и Lanfer во Битола, есента 2005. Групата има настапувано многу пати во Битола, еднаш на фестивалот Оди вежбај во Струга, некоклку пати во Прилеп од кои еднаш како предгрупа на српските Death/Thrash Metal групата Infest, еднаш во Скопје со французите Bloody Sign, босанците Agonize и кичевчаните Raven. Имаат неколку демо снимки кои не се издадени a нивниот истоимен деби албум Skullcrush го издадоа кон крајот на летото 2009-та.


Track list:

1. Intro
2. В.Р.К.О.Л.А.К.
3. Без Милост
4. Последен Кирк
5. Нема Спас
6. Проклета Ноќ
7. Непокор

Friday, May 6, 2011

Свирка во чест на Ф.К. Вардар # 4...


Гаврило Принцип - Панк-Рок (Смедерево, Србија)

Дружината В.Е.П. - Ои! (Скопје)

Непокор - Хардкор (Тетово)

Контра! - Ои!-Панк (Скопје)

Дата: 14.05.2011 Сабота
Место: Клуб Хавана, Скопје
Влез: 100 ден.
Старт: 20:00 ч.

р.ѕ. Пивото и жестоките пијалоци ќе се продаваат по намалена цена!

Во Сабота 14.05. со почеток од 13:00ч. на Градскиот стадион во Скопје се игра дербито и најважниот натпревар на Ф.К. ВАРДАР за опстанок во Првата Македонска Лига против екипата на Ф.К. Скопје! Со секоја купена влезница за на стадион автоматски имате и влезница за свирката во Хавана, истата чини 100 денари! Значи за 100 денари имате 90 минути Ф.К. Вардар и влез на свирката во Хавана, подобро здравје!!!

БИДЕТЕ ТАМУ ЗА ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ВАРДАР ДА ПОБЕДИ НА ОВОЈ НАТПРЕВАР И ДА ОБЕЗБЕДИ ОПСТАНОК ВО 1-вата Мак. ЛИГА!!! Потоа сите во Хавана на заебанции, алкохолизирање, шутки и се по ред...!!!