Monday, March 25, 2013

Rock 'n' Riot fest vol.2 @ клуб Хавана 10.05.2013 (откажано!)
ОТКАЖАНО!!!
’Улицата не Зближува’ ви го претставува "Rock 'n' Riot fest vol.2":

ШАХТ - StreetPunk since 1989 (Белград, Србија)
http://www.facebook.com/saht.streetpunk

Легендарниот белградски StreetPunk бенд ’ШАХТ’, за прв пат од нивното 24 годишно творење, доаѓа во Скопје! 7 студиски албуми; настап на најголемиот панк фестивал "Rebellion" во Блекпул, Англија; предгрупа на P.T.T.B., Misfits, Toy Dolls, Agnostic Front, Real Mckenzies итн. итн. Оваа 2013 год. издаден е и нов студиски албум со наслов „Час Анатомије“, кој ќе можете и да го купите на настанов.

Прв Ред - Hooligan Rock'n'Roll (Пробиштип)
www.facebook.com/prvred
http://prvred.bandcamp.com/

’Прв Ред’ е ’Hooligan Rock'n'Roll’ бенд, од Пробиштип, оформен во септември 2010-та година. Кон крајот на 2012 год. го издадоа својот деби албум насловен „Само Најсилните Преживуваат“, а настапот ќе им биде и прва нивна концертна промоција.

Кактус - Punk (Битола)
www.facebook.com/kaktuspunkband

’Кактус’ се оформени 2003-та година како битолско-охридски Punk проект кој беше активен до 2006-та год. После подолга пауза, момците решија пак да се вратат на нашата сцена, а тоа го прават минатата година со неколку свирки во Битола, Охрид и Струга. Последен пат пред скопската публика се претставија во 2005-та год.

Dj. Big Six - Rocksteady/Ska/SkinheadReggae (Скопје)

Pre-party загревање со хитовите на Toots and the Maytals, Bad Manners, Judge Dread, Laurel Aitken итн. од страна на ’Dj. Big Six’, кој е познат со своите ’Do the Ska’ забави кои беа хит низ скопските клубови во изминатите години.

*********************
10.05.2013. / Старт: 20:00ч. / Влез: 200 Мкд.

Клуб Хавана (ќе бидете на време известени дали зимска или летна Хавана)

Friday, March 15, 2013

„ШАХТ“ во Скопје!!! (откажано)Број 1 StreetPunk бендот од Белград за прв пат од нивното 24 годишно творење доаѓа во Скопје!
Повеќе инфо наскоро!

ОТКАЖАНО!!!

Thursday, March 7, 2013

"Furion" со концертна промоција на деби албумот 22.03.2013


"FURION" со концертна промоција на албумот "Thrashing Folks"

гости:
SKULLCRUSH (Битола)
RAVEN (Кичево)
SPEWN (Скопје)

22.03.2013 (петок)
Клуб Хавана, Скопје / 20:00 часот / 200 денари