Monday, December 31, 2012

Среќна Нова 2013


Среќна Нова 2013 година и новогодишни празници на сите ви посакува „Улицата“!

На здравје!

Tuesday, December 25, 2012

Impact Fest # 4 - М.К.Ц. 12.01.2013.


"Impact Fest" по четврти пат, но овој пат во Младинскиот Културен Центар во Скопје. На фестов ќе настапат српските трешери „НадимаЧ“ од Белград, кои за прв пат ќе се претстават пред скопската публика, а и воопшто во Македонија. Бината ќе ја делат заедно со добро познатиот скопски метал бенд "Nihilist", како и Oi!/Punk бендот „Контра“ кои ќе го промовираат својот деби албум „До кога ВакА?“, кој излезе на 07.12.2012. и кој ќе можете да го купите на самиот фест по цена од 200 денари, како и новиот треш бенд од Скопје "Trendkill".
За afterparty, како „полноноќно превртување“, ќе се погрижат „Dj. Славе“ од Скопје и "Rootboy Selector" од Струга.

Дата: 12.01.2013.
Место: М.К.Ц.
Влез: 200 мкд.
Старт: 19:30 ч.

Monday, December 17, 2012

Интервју со „Прв Ред“ за Boots & Braces


Интервју со „Прв Ред“ од Пробиштип за чешкиот webzine "Boots & Braces", кое можете да го погледнете тука!

Friday, December 14, 2012

Депонија - Синдром Прве Чаше (2012)


Новиот албум на one-man punk проектот од Чичевац, Србија. Гости на албумот: Cessa (Zuta Minuta); Bambulovic (Miki Pirs); Senfa (B.O.L.); Laza (Mrka Kapa) и Biber (ProPalice).

Track list:

1. Intro
2. Hello Sokovi
3. Jelena Nimfomanka
4. Ljubav Preko Ceta
5. Facebook
6. Letovanje
7. To Kume 2
8. Suljevi
9. Ja Imam Talenat
10. Lisa Ann
11. Tetkica
12. Vinjace
13. Pankerka
14. Nada Macura
15. Rodila Me Majka Da Budem Pevaljka
16.Ljovisna
17. Sindrom Prve Case
18. Menadzer Djuka
19. Svet Je Lepsi Kad Smo Pijani
20. Outro

Tuesday, December 11, 2012

Motorized - El Motor


Дечкиве ми пратија меил да ги поставам на блогот, па иако не е по мој вкус музикава, ќе пуштам една рецензија, може на некого ќе му се допадне.
Инаку, бендов доаѓа од Мексико и свири некој вид на D-Beat/Crust/Punk. Оформени се 2005-та, но поради проблеми со поставата почнуваат со работа дури во 2009-та год. Албумов "El Motor" е издаден фебруари 2012-та и можете да го симнете овде!
Повеќе инфо можете да видите на нивната официјална страна!

23.12.2012. @ Кафе бар Браво


Кафе бар БРАВО
23.12.2012 (недела), почеток 21.00
Влез + ЦД = 150 денари

Monday, December 10, 2012

Контра - „До Кога Вака?“ CD


Деби албумот на „Контра“ со наслов „До Кога Вака?“ е излезен во продажба и чини 200 денари. Албумот можете да го купите или нарачате преку нивниот официјален facebook профил или на нашиот e-mail со ваши податоци.